Τα cookies είναι σημαντικά για την εύρυθμη λειτουργία του site μας και τη βελτίωση της online εμπειρία σας.
Πατήστε "Αποδοχή Cookies" για να συνεχίσετε ή επιλέξτε "Περισσότερες πληροφορίες" για να διαβάσετε περισσότερα σχετικά με τα cookies.

ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ ΕΑΣ ΑΝ. ΜAKEΔΟΝΙΑΣ - ΘΡΑΚΗΣ – 2020

 

calendar 1255953 960 720

 

Ιανουάριος
19 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο Πρωτ. Βάδην 50χλμ. Ανδρών - Γυναικών, Σχινιάς/Μαραθώνα (Βάδην)
19 ΚΥΡΙΑΚΗ Αναπτυξ. Αγώνες σε Ανώμαλο έδαφος / ΕΑΣ ΑΝ ΜΘ- (Ξάνθη)
19ΚΥΡΙΑΚΗ Αναπτυξιακοί Αγώνες σε Ανώμαλο έδαφος / ΕΑΣ ΚΜ - Γιαννιτσά
25 ΣΑΒΒΑΤΟ Ημερίδα Κλειστού Α-Γ/Κ20/Κ18/Κ16 ΕΑΣ ΑΝΜΘ (Σέρρες)
26 ΚΥΡΙΑΚΗ Αναπτυξιακοί Αγώνες σε Ανώμαλο έδαφος/ΕΑΣ ΘΕΣΝΙΚΗΣ – Καρ/σου

 

Φεβρουάριος
1 ΣΑΒΒΑΤΟ Ημερίδα Κλειστού (Α/Γ – Κ 23 – Κ 20 – Κ18) - Αμπελόκηποι Θεσ/νικης
9 ΚΥΡΙΑΚΗ Ημερίδα Κλειστού Κ14 & Κ12 ΕΑΣ ΑΝ ΜΑΚ - ΘΡΑΚΗΣ– (Σέρρες)
9 ΚΥΡΙΑΚΗ Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
15 ΣΑΒΒΑΤΟ Ημερίδα Κλειστού (Α/Γ – Κ 23 – Κ 20 – Κ18) - Αμπελόκηποι Θεσ/νικης
Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
16 ΚΥΡΙΑΚΗ Ημερίδα Κλειστού (Κ16 – Κ14) Αμπελόκηποι Θεσ/νικης
22 ΣΑΒΒΑΤΟ Φεστιβάλ αλμάτων -Αμπελόκηποι Θεσ/νίκης
23 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο δρόμο (Τρίκαλα)
28 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29 ΣΑΒΒΑΤΟ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού Α/Γ και συνθέτων

 

Μάρτιος
8 ΚΥΡΙΑΚΗ RUN GREECE - HΡΑΚΛΕΙΟ
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10000μ σε δημόσια οδό.
22 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου δρόμου, Αθήνα
22 ΚΥΡΙΑΚΗ 3ος Παπαχριστίδειος δρόμος. ΟΚΑΚ-Δήμος Παγγαίου( Ελευθερούπολη )
28 ΣΑΒΒΑΤΟ Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων
29 ΚΥΡΙΑΚΗ RUN GREECE – ΛΑΡΙΣΑ
29 ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΛΕΤΙΑΔΕΙΑ ΟΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΑΟΚ-ΔΗΜΟΣ Καβάλας (Χαλκερό)

 

Απρίλιος
4 ΣΑΒΒΑΤ-5 ΚΥΡΙΑΚΗ Διασυλλογικοί αγώνες Κ14 (Α΄αγώνας-δρομικό)- όμιλοι
5 ΚΥΡΙΑΚΗ Αγώνες Ρίψεων Χάρης Χατζηαδαμίδης / Κιλκίς (ΕΑΣ ΚΜ - ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ) 5 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ. βάδην Κ23 - Μέγαρα
7 ΤΡΙΤΗ ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ Β΄ ΦΑΣΗ
11 ΣΑΒΒΑΤΟ Διασυλλογικό Κ18(Π-Κ)
12 ΚΥΡΙΑΚΗ Μαραθώνιος Μ. Αλέξανδρος , Πέλλα – Θεσ/νικη
14 Μ. ΤΡΙΤΗ – 15 Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ Διασυλλογικοί Αγώνες Συνθέτων Α-Γ /Κ18 - Θεσνίκη 25 ΣΑΒΒΑΤΟ -26 ΚΥΡΙΑΚΗ Διασυλλογικοί Αγώνες Α-Γ & ΕΞΑΘΛΟΥ Α & Κ (Κ16)
26 ΚΥΡΙΑΚΗ 2ος ημιορεινός αγώνας δρόμου δρομέων υγείας Πανσερραικού(Σέρρες)

 

Μάιος
3 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο πρωτάθλημα ορεινού δρόμου (Βουνού)
3 ΚΥΡΙΑΚΗ Στο δρόμο του Βρασίδα Δήμου Παγγαίου (Πέραμος)
6 ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΥΚΕΙΩΝ
7 ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΥΚΕΙΩΝ
9 ΣΑΒΒΑΤΟ Διασυλλογικοί αγώνες Κ16
10 ΚΥΡΙΑΚΗ RUN GREECE – ΚΑΣΤΟΡΙΑ
10 ΚΥΡΙΑΚΗ VIA EGNATIA (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ)
16 ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ Θεσ/νικη (International meeting)
16 ΣΑΒΒΑΤΟ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Α/Γ, Κ23, Κ20
16 ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΡΑΧΤΙΔΕΙΑ (ΔΡΑΜΑ)
17 ΚΥΡΙΑΚΗ 6ος ΒΡΑΣΙΔΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ 10000μ ( ΑΜΦΙΠΟΛΗ)
16 ΚΥΡΙΑΚΗ 1ο GR PR –ΤΟΦΑΛΕΙΑ - ΠΑΤΡΑ
17 ΚΥΡΙΑΚΗ Κώστας Σπανίδης 2020 – Αγώνες ρίψεων – Θεσσαλονίκη
23 ΣΑΒΒΑΤΟ OLYMPIC DAY RUN – ΘΕΣΝΙΚΗ
23 ΣΑΒΒΑΤΟ ΧΕΙΜΩΝΙΔΕΙΑ-Θεσ/νίκη
23 ΣΑΒΒΑΤΟ Παπαφλέσσεια, Καλαμάτα (International meeting)
23 ΣΑΒΒΑΤΟ-24 ΚΥΡΙΑΚΗ . Διασυλλογικοί Κ14 (Β αγώνας -αλτικό)-όμιλοι
23 ΣΑΒΒΑΤΟ-24 ΚΥΡΙΑΚΗ . Πανελλήνιο πρωτάθλημα συνθέτων Κ20
23 ΣΑΒΒΑΤΟ-24 ΚΥΡΙΑΚΗ. Πορτάραθλον. Διεθνές Meeting συνθέτων Α-Γ
24 ΚΥΡΙΑΚΗ RUN GREECE – ΙΩΑΝΝΙΝΑ
24 ΚΥΡΙΑΚΗ ΡΗΓΕΙΑ -Θεσ/νίκη
24 ΚΥΡΙΑΚΗ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΡΙΨΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗ
27 ΤΕΤΑΡΤΗ 2ο GR PR –ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ – ΕΔΕΣΣΑ (International meeting)
30 ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΙ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ)
30 ΣΑΒΒΑΤΟ ΖΑΧΑΡΙΑΔΕΙΑ -Θεσ/νίκη
31 ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ – ΧΑΝΙΑ 2020 (Classicmeeting)
31 ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΛΑΤΙΔΕΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ( ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ)

 

Ιούνιος
3 ΤΕΤΑΡΤΗ FILOTHEI WOMEN GALA (Φιλοθέη) (International meeting)
3 ΤΕΤΑΡΤΗ Ν. ΚΟΤΣΙΔΗΣ-Θεσ/νίκη
6 ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΗΤΙΓΚ ΑΛΜΑΤΩΝ -ΚΑΛΛΙΘΕΑ
6 ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ Β. ΠΙΤΣΙΟΥ (ΣΕΡΡΕΣ)
7 ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΡΟΜΙΑ 2020 – ΒΑΡΗ (International meeting
7 ΚΥΡΙΑΚΗ Ημιμαραθώνιος ΣΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ Α. ΠΑΥΛΟΥ (Καβάλα)
10 ΤΕΤΑΡΤΗ Β.ΚΟΥΡΚΟΥΤΙΔΗΣ -Θεσ/νίκη
13 ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α-Γ και συνθέτων Α/Γ (S)
17 ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΙΘΩΝΕΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
17 ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΕΙΑ-ΣΠΑΝΙΔΕΙΑ(ΚΑΒΑΛΑ)
20 ΣΑΒΒΑΤΟ -21 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 & συνθέτων
20 ΣΑΒΒΑΤΟ-21 ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ Κ20 ΤΟΥΡΚΙΑ
23 ΤΡΙΤΗ Athens Street Pole Vault, Αθήνα (Special Premium Meetings)
24 ΤΕΤΑΡΤΗ-25 ΠΕΜΠΤΗ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ Α-Γ ΡΟΥΜΑΝΙΑ
27 ΣΑΒΒΑΤΟ -28 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20

 

Ιούλιος
1 ΤΕΤΑΡΤΗ ΟΛΥΜΠΙΑ-ΛΙΤΟΧΩΡΟ
8 ΤΕΤΑΡΤΗ 3o GR PR Αργος Ορεστικό (International meeting)
11 ΣΑΒΒΑΤΟ-12 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 (Καβάλα)
15 ΤΕΤΑΡΤΗ 4o GR PR Δαβιτζόγλεια, Καβάλα (International meeting)
22 ΤΕΤΑΡΤΗ -23 ΠΕΜΠΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ Κ 18 ΚΥΠΡΟΣ - ΕΛΛΑΔΑ
25 ΣΑΒΒΑΤΟ -26 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23
31 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (ΤΟΚΙΟ)

 

Αύγουστος
1-9 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (ΤΟΚΙΟ)
12 ΑΕΤΕΙΑ -Θεσ/νίκη
26-30 Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου Α-Γ (Παρίσι)

 

Σεπτέμβριος
6 ΚΥΡΙΑΚΗ 20ος αγώνας δρόμου Σκοτούσσας
20 ΚΥΡΙΑΚΗ Run Greece ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
26 ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΠΕΚΙΑΡΕΙΑ
27 ΚΥΡΙΑΚΗ 2ος ημιμαραθώνιος Σερρών-Μπεκιάρειος δρόμος

 

Οκτώβριος
4 ΚΥΡΙΑΚΗ Ημιμαραθώνιος Πέλλας
4 ΚΥΡΙΑΚΗ Ημιμαραθώνιος λίμνης Κερκίνης
4 ΚΥΡΙΑΚΗ Run Greece (Πάτρα)
4 ΚΥΡΙΑΚΗ Κωνσταντινιδεια- Νάουσα
9-11 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΚΥΡΙΑΚΗ. Υπερμαραθώνιος Παρανεστίου
10-11 ΣΑΒΒΑΤΟ- ΚΥΡΙΑΚΗ Διασυλλογικοί Κ14 (Ριπτικό) όμιλοι
11 ΚΥΡΙΑΚΗ 4ος Αγώνας Θυσίας 10000 μ Κερδυλλίων
17 Νυχτερινός ημιμαραθώνιος -Θεσ/νίκη
18 ΚΥΡΙΑΚΗ Run Greece (Ρόδος)
18 ΚΥΡΙΑΚΗ 36ος Γύρος πόλης Σερρών
17-24 Παγκόσμια Γυμνασιάδα (Κίνα)
25 ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΙΑ (Ελευθερούπολη)
25 ΚΥΡΙΑΚΗ Το 10άρι του Λαγκαδά

 

Νοέμβριος
1 ΚΥΡΙΑΚΗ VIA EGNATIA ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΔΡΑΜΑΣ
7 ΑΜΑ Αγώνας δρόμου 10000 μ
8 ΚΥΡΙΑΚΗ Πανελλήνιο πρωτάθλημα Μαραθωνίου δρόμου
29 ΚΥΡΙΑΚΗ 7ος Δημοκρίτειος ημιμαραθώνιος (Ξάνθη)

 

Δεκέμβριος
6 ΚΥΡΙΑΚΗ 22ος Αγώνας δρόμου Εμμανουήλ Παπά
13 ΚΥΡΙΑΚΗ 14ος Αγώνας δρόμου στη μνήμη Ν. Βαλδίρκα

 

sign